Незаперечна користь журавлини для організму людини
Серед досить унікальних ягід, які мають корисні властивості для організму, варто виділити журавлину. Саме офіційна медицина визнала цей рослинний компонент, який нині можна знайти у складі досить великої кількості рослинних препаратів. Вона має досить свіжий аромат і кислуватий яскраво-виражений смак.
Основні корисні властивості ягоди
Завдяки багатому хімічному складу журавлина має досить велику кількість корисних властивостей. У складі журавлини міститься величезна кількість вітамінів, антиоксидантів, бетаїну, пектину та інших речовин. Саме такий багатий склад ягоди сприяє таким корисним властивостям для організму:
- можливість підвищення імунітету за рахунок антибактеріальної, протимікробної та антисептичної дії;
- поліпшення обмінних процесів в організмі;
- можливість запобігти розвитку запальних процесів;
- зниження концентрації цукру в крові;
- ягоди журавлини сприяють кращій роботі серцево-судинної системи;
- можливість очистити організм від токсичних речовин і різних шлаків;
- сприяє гальмуванню розвитку карієсу;
- перешкоджає розвитку авітамінозу;
- сприяє підвищенню гостроти зору;
- допомагає поліпшити показники розумової працездатності та фізичної витривалості.
Тож ягоди журавлини мають чималу кількість корисних властивостей, що відображаються позитивним чином на стані людського організму.
Можливі протипоказання та шкода ягоди
Перед вживанням такої ягоди дуже важливо ознайомитися з деякими протипоказаннями. Серед них можна виділити такі:
- непереносимість ягоди окремим організмом людини;
- може сприяти загостренню виразкової хвороби шлунка;
- сприяє прогресуванню гастриту, за якого спостерігається підвищена кислотність;
- не варто вживати спільно з тими лікарськими засобами, які призначені для зниження показників згортання крові.
У тому разі, якщо людина страждає від сечокам'яної хвороби, категорично забороняється вживати журавлину з тими продуктами, які у своєму складі містять щавлеву кислоту. Це може сприяти утворенню каменів, адже разом із сечею з організму будуть виводитися солі кислоти.
Дітям віком менше 3 років категорично не рекомендується давати цю ягоду. Якщо ж брати дітей старшого віку, то вводити в раціон її можна, але поступово і з максимальною обережністю. У разі неправильного вживання від журавлини можна отримати шкоду, а не користь для організму. На голодний шлунок вживати журавлину не варто, оскільки це може сприяти виникненню болю і дискомфорту в шлунку. Сік журавлини можна розводити з водою, а саму ягоду вживати з медом або в крайньому разі з цукром.
Користь журавлини для краси та жіночого здоров'я
Дуже часто в народі таку ягоду, як журавлина, називають джерелом здоров'я і краси. За допомогою її вживання можна запобігти процесу передчасного старіння, розгладити й омолодити шкіру обличчя, сприяти прискоренню росту волосся, зробити нігті блискучими й міцнішими.
Не менш корисною буде журавлина і для жіночого здоров'я. За її вживання можна скоротити і зменшити болючість менструального болю. Крім цього, саме вона сприятливо позначається на нормальній роботі всіх органів репродуктивної системи.
Показники калорійності такої ягоди не є високими. Тому без проблем її можна вживати тим дівчатам, які стежать за власною фігурою. З її допомогою можна збільшити відчуття ситості та трохи послабити апетит. Не менш важливим є те, що така ягода сприяє росту м'язових тканин завдяки тому, що в її складі є така речовина, як урсолова кислота.
Використання журавлини під час грудного вигодовування та вагітності
Для вагітних жінок і тих, які годують дітей грудьми, така ягода, як журавлина, буде вкрай корисною завдяки власному багатому вітамінному складу. Для правильного розвитку плода вона збагачуватиме організм матері всіма необхідними речовинами, вітамінами, макро- і мікроелементами. При цьому з нападами токсикозу можна впоратися за допомогою кислинки цієї ягоди. За допомогою такого продукту можна позбутися надмірної набряклості, нормалізувати роботу сечовидільної та травної систем і вберегти організм від застуди, якщо вживати журавлину спільно з медом.
Якщо ж жінка перебуває на грудному вигодовуванні, то вживати її можна тільки тоді, коли дитина досягне тримісячного віку. Крім журавлини можна вживати й інші не менш корисні ягоди, які в тандемі з нею забезпечуватимуть не менш корисні властивості для людського організму.