Смачні мандарини: корисні властивості фрукта підійдуть усім?
Серед досить корисних фруктів, у складі яких міститься досить велика кількість мінералів і вітамінів, варто виділити мандарини. Але при цьому кожна людина має пам'ятати про те, що вживати їх можна не кожному, оскільки є деякі обмеження. Тому необхідно розібратися з тим, кому варто зовсім відмовитися від цього фрукта, а кому рекомендується обмежити кількість.
Ключові корисні властивості мандаринів для організму людини
Перед тим, як вживати такий продукт, як мандарини, потрібно ознайомитися з основними корисними властивостями. Серед них виділяють такі:
- Позитивний вплив на роботу нирок. Споживання цитрусу приводить до того, що в сечі відбувається збільшення цитратів, які перешкоджатимуть процесу відкладення калієвих солей.
- Суттєве прискорення обміну речовин. Оскільки калорійність цього фрукта невисока, мандарини допомагають швидко втамувати голод і швидше позбутися зайвих кілограмів.
- Поліпшення захисних функцій організму. Не рекомендується видаляти прожилки з фрутку, оскільки в їхньому складі міститься нобілетин, що має чудовий протизапальний ефект. Зі шкірки мандаринів можна робити чай, який допоможе зменшити напади кашлю.
- Пряма допомога шлунково-кишковому тракту. Мандарини допомагають поліпшити травлення і нормалізувати мікрофлору кишечника.
- Істотна користь для зору. Поліпшення зору відбувається завдяки наявності в складі вітамінів С і А. При цьому зменшується ризик розвитку катаракти, а також нормалізується очний тиск.
- Поліпшення стану епідермісу. За допомогою мандаринів можна прискорити процес загоєння ран, перешкоджати старінню шкіри.
- Зміцнення роботи серця. У складі мандаринів міститься величезна кількість калію, корисного для нормальної роботи серця.
Ознайомившись з усіма перерахованими корисними властивостями, можна з упевненістю сказати, що мандарин справді є фруктом, який заслуговує на увагу.
Кому варто відмовитися від вживання мандаринів?
Перед тим, як вживати такий фрукт, як мандарин, потрібно ознайомитися з основними протипоказаннями.
- Через те, що саме мандарини мають досить яскраво виражені алергічні властивості, з максимальною обережністю їх потрібно вводити в раціон дитини. Не варто вживати тій категорії людей, які часто зустрічаються в житті з алергією, оскільки це загрожує виникненням кропив'янки.
- Мандарини здатні активно подразнювати нирки і слизову оболонку шлунка, тому не варто вживати їх тим, хто страждає на гострі запальні процеси шлунково-кишкового тракту.
- За наявності гастриту, підвищеної кислотності шлунка та виразки потрібно повністю відмовитися від цього фрукта.
- За гострого нефриту, холециститу та гепатиту не рекомендується додавати цей фрукт до раціону.
- Оскільки в шкірці мандарин міститься велика кількість різних ефірних олій, не варто використовувати її як добавку до страв для тих, хто має проблеми з печінкою, нирками та підшлунковою залозою.
За наявності перерахованих вище проблем з організмом варто відмовитися від цього кисло-солодкого фрукта, який може тільки погіршити ситуацію.
Яка кількість мандаринів на день буде безпечною для організму?
За рекомендаціями лікарів повністю здорова людина, яка не має абсолютно ніяких захворювань і патологій в організмі, може сміливо в день з'їдати близько 5-7 плодів. Це саме та кількість, після якої не варто очікувати негативних наслідків. Якщо ж дивитися на норму, то краще, якщо кількість з'їдених мандаринів на день не перевищуватиме 3-5 штук. Дітям, вік яких не перевищує 7 років, варто зупинитися на кількості 2-3 фрукти, але не більше, тому що це може загрожувати виникненням серйозної алергічної реакції.
Для того, щоб отримати максимальну користь від вживання, попередньо їх слід ретельно промивати. Це пов'язано з тим, що багато перевізників для збереження продукту на етапі перевезення дуже часто покривають їх спеціальними хімічними складами. Вони зі свого боку можуть негативно вплинути на людський організм і його стан.