Продукти з високим вмістом магнію
Серед основних мікроелементів, які необхідні для підтримки нормальної роботи серця, варто виділити магній. Але, як показує практика, він благотворно впливає на всі інші системи організму. У разі дефіциту людина може відчувати підвищену стомлюваність, можуть з'являтися набряки та страждає артеріальний тиск. Тому необхідно розібратися з тим, у яких продуктах міститься найбільша кількість магнію.
Вплив магнію на організм людини
Такий мікроелемент, як магній, забезпечує нормальне функціонування всього організму людини. Серед основних властивостей можна виділити такі:
- контроль за нормальною функціональною роботою мітохондрій;
- допомагає покрити потребу організму жінки під час вагітності;
- користь під час лікування ендокринних захворювань і порушень серцево-судинної системи;
- допомога при лікуванні запальних процесів шлунково-кишкового тракту;
- вплив на процес відновлення м'язів і допомога в боротьбі зі стресом.
Тривала нестача магнію в організмі призводить до того, що людина швидко стомлюється, стає дратівливою і може зіткнутися із судомами та набряком.
У яких продуктах найбільша кількість магнію в складі?
Магній у досить великій кількості можна зустріти в багатьох продуктах харчування, але найчастіше його можна знайти в таких:
- листова зелень темного кольору;
- насіння соняшнику і гарбуза;
- соя, чіа і боби;
- кеш'ю, арахіс, мигдаль і фундук;
- авокадо;
- банани;
- лосось;
- шоколад;
- кіноа;
- висівки;
- тофу;
- курячі яйця;
- морська капуста;
- різні зерна у вигляді гречки, проса, вівсянки, вівса;
- бульйони з птиці та риби.
Усі цільні продукти ідеально зберігають у собі магній. Якщо ж узяти білий рис або ж пасту, то втрата цього мікроелемента може досягати 78%. Більш корисні продукти у свіжому вигляді, ніж у консервованому.
Користь продуктів із високим вмістом магнію
Найбільша кількість магнію міститься в насінні, особливо гарбузовому. У складі 100 г міститься понад 20% від добової норми, яка необхідна людині. Крім цього, в гарбузовому насінні у великій кількості є клітковина, жирні кислоти і залізо.
Досить велика кількість магнію є в складі зернових культур, тому рекомендується вживати цільнозерновий хліб. Найбільша кількість магнію буде в ячмені, житі та пшениці. Вживати цільнозерновий хліб для кращого покращення магнію рекомендується з білковими видами їжі.
Серед досить корисних фруктів варто виділити авокадо, який необхідно правильно вживати. Якщо ж дивитися співвідношення, то в 100 г авокадо міститься близько 30 мг магнію спільно з поліненасиченими жирами. У такому тандемі мікроелементи будуть корисні для забезпечення нормальної роботи серцево-судинної системи.
Якщо ж узяти сир тофу, то він відомий не тільки завдяки великій кількості вмісту білка в складі. На 100 г продукту в ньому міститься близько 53 мг магнію, що є досить значною цифрою. Для приготування різних страв такий продукт універсальний, оскільки має нейтральний смак.
Дуже корисно їсти чорний шоколад, у складі якого міститься не менше 70% какао. Такий продукт буде не тільки багатий на залізо, а й на магній. Тому, якщо дивитися теоретично, то в 100 г чорного шоколаду міститься близько 200 мг магнію, але вживати в таких дозах солодощі все-таки не рекомендується.
Дуже важливо вживати рибу жирних сортів, особливо лосося. Це пов'язано з тим, що в їхньому складі містяться не тільки поліненасичені жири, а й величезна кількість магнію. Крім цього, додати в щоденний раціон харчування таку рибу варто через те, що в її складі також є істотна кількість білка і вітаміну В.
Якщо ж розглядати екзотичні фрукти, то з них отримати магній не так легко, як здається. Але серед них є фаворит, який багатий на магній і це банан. Якщо взяти один плід, вага якого становить приблизно 200 г, то в ньому буде близько 55 мг магнію. Не менш важливим є те, що в складі міститься велика кількість клітковини, яка корисна для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту і допоможе налагодити роботу нервової системи.