ТОП продуктів із високими показниками вмісту поживних речовин
Організм абсолютно кожної людини в зимовий сезон досить гостро відчуває брак вітамінів і корисних речовин. Щоб позбутися сезонного авітамінозу, необхідно знати, які продукти харчування рекомендується вживати, щоб по мінімуму заповнити організм корисними речовинами.
У яких продуктах міститься максимальна кількість поживних речовин?
У тому разі, якщо є бажання у власному раціоні харчування в зимовий сезон поповнити необхідний запас вітамінів і поживних речовин, необхідно знати, в яких продуктах харчування їх міститься найбільше. Серед них варто виділити такі:
- шпинат;
- болгарський перець;
- горіхи;
- чорниця;
- броколі;
- томати;
- авокадо.
Розберемося докладніше з кожним продуктом харчування окремо.
Шпинат
Найбагатший склад різних поживних речовин можна зустріти у шпинаті. У його складі міститься досить велика кількість клітковини, білка, заліза, йоду, магнію, кальцію і таких вітамінів, як Е, С і А. Водночас його калорійність досить низька, бо в 100 г продукту міститься тільки 23 ккал. У разі систематичного вживання листя шпинату можна зміцнити імунітет, відбувається виведення токсинів, покращується робота кишківника і підшлункової залози.
Незважаючи на те, що шпинат має досить прісний смак, він дуже популярний у кулінарії. Він може виступати чудовою начинкою для пирогів, його додають у салати, супи і просто використовують як гарнір. Єдине, такий продукт зберігається недовго (всього 2-3 дні в холодильнику). Після того як шпинат був придбаний, його потрібно намагатися з'їсти відразу, щоб він не втратив свої корисні властивості. Можна спробувати його заморозити, оскільки це призведе до збереження корисних властивостей протягом 2-3 місяців.
Болгарський перець
Болгарський перець унікальний тим, що за вмістом вітаміну С він істотно перевершує апельсини й лимони. Максимальна кількість вітаміну зосереджується біля плодоніжки. Крім того, в його складі є досить рідкісний вітамін Р, який вкрай необхідний для захисту судин і серця. У тому разі, якщо постаратися включити цей овоч у свій щоденний раціон харчування, то можна привести в норму роботу кишківника, нормалізувати артеріальний тиск і знизити ризик розвитку такого захворювання, як інсульт.
Не менш корисним є болгарський перець у разі анемії та дерматиту. При цьому варто звернути увагу на те, що такий продукт може підходити не кожному, оскільки здійснює подразнення шлунка. Під час вибору болгарського перцю дуже важливо звертати увагу на поверхню шкірки. Потрібно вибирати ті плоди, на поверхні яких немає пошкоджень. Червоні плоди будуть найсолодшими, але в зеленому перці буде максимально висока концентрація протизапальних речовин.
Горіхи
Справжнім джерелом вітамінів, легко засвоюваного білка й антиоксидантів є горіхи. З їхньою допомогою можна знизити в крові поганий холестерин, поліпшити показники пам'яті та сприяти процесу уповільнення старіння мозку. Крім цього, саме в складі горіхів є всі необхідні компоненти, що відповідають за поліпшення зовнішнього вигляду волосся і шкіри. Отримати перший позитивний ефект можна вже через кілька тижнів щоденного вживання по 20-30 грамів горіхів.
Якщо брати корисність, то багатшим на речовини і доступнішим за вартістю буде саме волоський горіх. У його складі є клітковина, каротин, кобальт, залізо і такі вітаміни, як РР, С, В. При їх вживанні можна повернути бадьорість, особливо, якщо відчувається занепад сил. Термічно обробляти їх не варто, оскільки корисні речовини зникатимуть.
Чорниці
Чорниця належить до категорії тих ягід, які за своїми антиоксидантними властивостями посідають перше місце. З її допомогою можна сповільнити процес старіння, а також знизити запалення. Тому часто екстракти чорниці зустрічаються в складі антивікової косметики. Крім цього, в її складі є магній, калій і такі вітаміни, як С і К. Завдяки наявності в складі таких речовин, як антоціани, запобігається ризик виникнення інфарктів, а також поліпшується пам'ять.
Важливо звернути увагу на те, що в складі дикорослої чорниці набагато більше корисних речовин. Дуже корисною ця ягода буде для тих, хто займається спортом. З її допомогою можна максимально швидко відновити м'язи після серйозних фізичних навантажень, а також вона приводить у норму роботу серця.
Брокколі
Досить потужний антиоксидант є в складі броколі. Крім цього, цей вид капусти є справжнім джерелом вітаміну К і аскорбінової кислоти. Додатково в її складі можна знайти залізо, кальцій, фосфор і калій. Саме це робить її досить збалансованим продуктом.
За постійного вживання броколі можна зберегти здоров'я очей і зняти запалення. Нормалізація травлення відбувається завдяки наявності в складі великої кількості клітковини. Купуючи броколі, варто віддавати перевагу в бік тієї, яка має досить яскраві суцвіття. Щоб максимально зберегти всі корисні речовини, рекомендується її запікати або ж готувати на пару.
Томати
Серед овочів, багатих на корисні речовини, варто виділити томати. У них є пектин, клітковина, каротин, фолієва кислота, вітаміни В, Е і С. Саме завдяки їхній наявності відбувається швидке відновлення сил, зміцнення імунітету, поліпшення стану волосся і шкіри, а також поліпшення пам'яті.
При цьому під час вживання томатів потрібно бути вкрай обережними тим, хто має алергічні реакції в анамнезі. Не рекомендується їсти помідори в разі гострого гастриту, сечокам'яної хвороби та проблем із суглобами.
Авокадо
Серед досить унікальних плодів варто виділити авокадо, яке багате на корисні речовини для людського організму. Його особливість полягає в тому, що в складі міститься досить велика кількість мононенасичених жирів і білків. Це допомагає виводити з організму шкідливий холестерин, контролювати апетит, а також знижувати ризик виникнення різних захворювань серцево-судинної системи.
При цьому варто звернути увагу на те, що в складі авокадо міститься в кілька разів більше калію, ніж у бананах. З його допомогою можна поліпшити показники стресостійкості, а також нормалізувати водно-сольовий баланс в організмі людини.
Тому, щоб у зимовий сезон забезпечити надходження в організм корисних речовин, варто вживати перелічені вище продукти.